337 Ton Kaçak Kömüre El Konuldu

GATEM Kömürcüler Sitesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri piyasaya sürülmek üzere olan 337 ton kaçak kömüre el koydu.

Yapılan denetim sonucunda Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ile birlikte hareket eden Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri Nizip yolu üzerinde çuvallanmış ve çuvallanmak üzere bekleyen toplam 337 ton kömüre el koydu.

Zabıta Daire Başkanlığı Ekipleri, yapılan kontrollerde il dışından getirilen ve piyasaya sürülmek üzere olan kalitesiz kömür ile sanayi tipi konutlara uygun olmayan kömürleri farklı kurum ve firmalara ait ibarelerin yer aldığı çuvallara el koydu.

Gaziantep’in hava kalitesinin korunması için düzenli olarak denetim yaptıklarını vurgulayan Zabıta Yetkilileri; kentin giriş ve çıkışlarında kurulan kontrol noktalarında kömürleri taşıyan araçlarda irsaliye, uygunluk belgesi denetimleri yaptıklarını ifade ettiler.

HAVAYI KİRLETENLERİ ALO 153’E BİLDİRİN

Kent içerisinde doğalgaz dışında katı ve sıvı yakıt kullanan binalarda kullanılan yakıt kalitesini de kontrol ettiklerini belirten yetkililer, periyodik olarak gerçekleştirdikleri düzenli eğitim programları ile de sağlıklı ve verimli yakma usulleri hususunda kullanıcıları bilinçlendiriyor.

Yetkililer ayrıca; vatandaşlara kalitesiz, kaçak yakıt kullanan, bilinçsiz yakma işlemi gerçekleştiren firmaları Alo 153 hattını arayarak bildirebileceklerini hatırlattılar.

Zabıta Daire Başkanlığı yetkilileri, el konulan 16 kamyon (337 ton) kaçak kömürlerin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı GATEM Kömürcüler Sitesi içerisinde bulunan Yediemin Deposu’na taşındığını’ söylediler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here