Gaziantep mutfağını yeni nesillere öğretiyorlar

Gaziantep mutfağı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi tarafından Gaziantep Mutfağını Çocuklara ve Gençlere daha yakından tanıtmak için Kurslar düzenlendi.

Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi’nde 2 Ağustos’ta başlayıp Salı ve Perşembe günleri devam edecek olan kurs programları, bir ay boyunca mutfakta genç kursiyerlerini ağırlayacak. Gaziantep’in mutfak kültürünü gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen kurs programlarına 10-14 yaş arası 16 çocuk ve 14-16 yaş arası 15 genç kursiyer katıldı.

Yaz tatillerini değerlendirebilecekleri farklı bir sosyal etkinlik alanı olan kurs programlarına katılan toplam 31 çocuk ve genç leziz tarifleri uygulamalı olarak yaparken, hem eğlenip hem öğrenmenin keyfini çıkartıyorlar.

1 YORUM

  1. Gaziantep Mutfağı kadar zengin ve geniş ki özellikle et ve bulgur yemekleri mükemmel hangisi diyorsan tadı damağımda kalır diğer şehirlerde yaşayan Gaziantep’ten çıkma Ustalar aşçılar ise lezzetler hiçbir şey kaybetmeden Gaziantep yemekleri yöresel kültürel öğeleri kaptırmaya devam ediyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here