Başkan Şahin Üniversite Öğrencileriyle Buluştu

Antepli

Admin
Yetkili Kişi
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, üniversite öğrencileriyle buluştu, deneyimlerini paylaştı, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) yerleşkesinde bulunan Pusula Kitapevi’nde Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nca düzenlenen üniversite öğrencileriyle söyleşi programına katılan başkan Şahin, öğrencilerin yaşamına ışık tutacak bilgiler verdi, onların sıkıntılarını dinledi.

Gençlere, yorgun olmalarına rağmen salonu doldurdukları için teşekkür eden başkan Şahin, en büyük destekçilerinin gençler olduğu sürece bu kentin daha büyük başarılara imza atacağını söyledi.

baskansahinunivziyareti.JPG

Şahin, “Çalışma arkadaşlarımla sizlere geldik. Çünkü bizim yaptığımız iş ekip işidir. Bu dönem biz belediyeyi yüzde 30 küçülttük ama gençlere özel müstakil bir daire başkanlığı olan Ekonomik Gelişim AR-GE ve İnovasyon Daire Başkanlığı’nı kurduk. Sosyal işler en güçlü tarafımız. Çocuk dostu, kadın dostu, engelli dostu gibi bütün kimsesizlerin kimi olma üzerine bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz gün bir çalıştay yaptık. ‘Yerel yönetim ve eğitimle ilgili neler yapılabilir’ sorusuna cevap aradık. Çalıştayda Milli Eğitim Bakanı’na bugüne kadar belediye başkanı olarak eğitim adına yaptığımız projeleri anlattım. Eğitime dair neler yaptığımızı anlattığımda bakanımızın da çok ilgisini çekti. Türkiye’deki bütün belediyeler bizim çalışmalarımıza paralel olarak gitmeyi amaçlıyor. Ancak hedeflenene ulaşmak, her zaman kolay olmuyor. Bu nedenle Dünya’yı iyi okumalıyız. Beşeri sermaye en büyük yatırımımız, bunu unutmamalıyız. Artık yeni dünya düzeninde bilgi ekonomisi yükselen bir değer. Bilgi ve teknoloji çağındayız. Dolayısıyla siz gençlerin bilgi ekonomisindeki bu yarışa dahil olması için özgün bir fikre sahip olması gerekiyor. Bu alanda kim daha güçlü işler yapabilirse öne çıkmayı başarır. Her belediyede gayret ediyor, bu gayretlere de şahitlik ettik. Ancak biz bir konuda daha şanslıyız. Gaziantep Üniversitesi 50 bin öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Bu bizim beşeri sermayemizin ne denli kuvvetli olduğunu gösteriyor. Bizim bu hazineyi doğru yolla işlememiz lazım. Sizleri geleceğe hazırlamalıyız. Gençlerin dünyasına dair adımlar atmalıyız” dedi.

Yukarı