#1
VEFA DOLU YARIŞMA-ORGANİZASYONA 21 FARKLI EKİPTEN 400’ÜN ÜZERİNDE YEMENİ KATILDI

Şehitkamil Belediyesinin destekleriyle düzenlenen Türkiye Halk Oyunları Federasyonu 2019 Yılı Gaziantep Kulüpler Arası İl Yarışmasında 6 farklı kategoride 22 ekip yarıştı. Organizasyonun açılış ve ödül seremonilerinde halk oyunlarına 50 yılı aşkın süredir hizmet eden halk oyunları üstatlarına teşekkür plaketi takdim edildi.


yemen.jpg


Şehitkamil Belediyesinin katkılarıyla Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliğinin işbirliği içerisinde düzenlenen 2019 Yılı Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Yarışması 6 farklı kategoride 22 ekibin katılımıyla düzenlendi. Kamil Ocak Spor Salonunda şenlik havasında geçen ve Gazianteplilerin büyük ilgi gösterdiği yarışmada 400’ün üzerinde lisanslı sporcu mücadele etti. Organizasyon esnasında Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Kölemen, Gaziantep Spor Hizmetleri Müdürü Nurettin Özyürek, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu yönetim ve teknik kurulu üyeleri ve çok sayıda spor kulübü yöneticisi şampiyon yemenileri yalnız bırakmadı. Yarışmaların ödül seremonileri esnasında Gaziantep Halk Oyunlarına 50 yılı aşkın süre hizmet etmiş usta oyuncu ve müzisyenlere teşekkür plaketi takdim edildi.


gaziantep.jpg

BU KÜLTÜRE HİZMET EDEN HERKES BÜYÜK BİR TEŞEKKÜRÜ HAK EDİYOR

Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışması Açılış Seremonisinde konuşan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Metin Alati, halk oyunları özelinde kültürel faaliyetlere hizmet eden herkesin büyük bir teşekkürü hak ettiğini ifade etti. İl Temsilcisi Alati, şunları söyledi:


“Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Yarışmasını bu yıl da büyük bir ilgi ve coşkuyla gerçekleştiriyoruz. Organizasyon süresi boyunca 400’ün üzerinde halk oyuncumuzu sahnede misafir edeceğiz. Halk oyunları özelinde kültürel faaliyetlere hizmet eden herkes büyük bir teşekkürü hak ediyor. Bu organizasyonun düzenlemesinde Şehitkamil Belediyemizin büyük destekleri var. Ben tüm camiamız adına Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum.”

kültür.jpg
 
Yukarı