İbrahimli Spor Merkezi Müsabakalara Sahne Oluyor

Antepli

Admin
Yetkili Kişi
#1
Şehitkamil Belediyesi İbrahimli Spor Merkezi, Türkiye Öğretmenler Kupası Basketbol 3x3 yarı final müsabakalarına ev sahipliği yapıyor. 10 farklı ilin potada mücadelesine sahne olan organizasyon, parke üzerinde seyir zevki yüksek müsabakalara sahne oluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sporun geniş kitlelere yayılmasının sağlanması amacıyla 4 farklı branşta gerçekleştirilen Türkiye Öğretmenler Kupası’nda il şampiyonalarının ardından yarı final heyecanı yaşanıyor. 3x3 basketbol branşında 10 farklı ilden 40’ın üzerinde öğretmenin parke üzerinde yerini aldığı organizasyonda Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, şampiyon takımların temsilcilerini müsabakalarda yalnız bırakmadı. Hakkari, Batman, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kilis, Mardin, Şırnak Siirt ve Gaziantep il şampiyonlarının Türkiye finallerini hedeflediği müsabakalar, 2 gün boyunca İbrahimli Spor Merkezi’nde devam edecek.


1 (1).JPG

Türkiye Öğretmenler Kupası Basketbol 3x3 yarı final müsabakalarının açılış seremonisinde katılımcı öğretmen ve öğrencileri seslenen Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, “Milli Eğitim Bakanlığımızın koordinasyonunda gerçekleştirilen Türkiye Öğretmenler Kupası Basketbol 3x3 yarı final müsabakalarına ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İl şampiyonalarını başarıyla tamamlayan ve bugün final hedefiyle parke üzerinde yerini alan tüm değerli öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Şehitkamil Belediyemiz, her zaman olduğu gibi bu organizasyonda da en büyük destekçimiz Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve değerli çalışma arkadaşlarına, spor organizasyonlarına verdikleri büyük desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Katılımcı tüm öğretmenlerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.
 
Yukarı