On Binlerce Genç Doğa Ve Sporla Buluşuyor

Antepli

Admin
Yetkili Kişi
#1
Şehitkamil Belediyesi tarafından Gençlik Kampı ve Doğa Sporları Merkezi’nde sürdürülebilirlik esasına göre yürütülen projeler, on binlerce genci her yıl doğa ve sporla buluşturuyor.

Dülük Tabiat Parkı’nda yer alan Gençlik Kampı ve Doğa Sporları Merkezi’nde; Gençler Doğada Buluşuyor, Sağlığa Adım At, Önce Öğren Sonra Eğlen gibi proje çalışmalarıyla her yıl binlerce öğrenciyi doğada hareketli bir yaşamla buluşturan Şehitkamil Belediyesi, mevsim şartlarına göre planladığı kamp etkinlikleriyle öğrencilerin hoşgörü ve sağduyuya dayalı sosyal ilişkiler kurmalarına olanak sağlıyor.

kamp.JPG


Doğa yürüyüşü, kamp ateşi, paintball ve zipline gibi etkinliklerle öğrenci gruplarının yanı sıra öğretmenlerin, sivil toplum kuruluşu mensuplarının ve spor kulüplerinde farklı branşlarda faaliyet gösteren müsabık sporcuların ilgi odağında olan Gençlik Kampı ve Doğa Sporları Merkezi’nde 365 gün boyunca günübirlik ve konaklamalı kamp faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Spor faaliyetleri ve birbirinden eğlenceli aktivitelerin yanı sıra kamp alanındaki eğitim salonlarında gerçekleştirilen teorik eğitimler ve seminerlerde insan, çevre ve gelecek temaları ön planda tutuluyor.
 
Yukarı