SOLOTÜRK Gösterileriyle Gazianteplilerle Olacak

SOLOTÜRK

2017 Gösteri Sezonuna 23-24 Nisan Çanakkale gösterileriyle hızlı bir başlangıç yapan Türk Hava Kuvvetlerimizin gökyüzündeki sarsılmaz gücü SOLOTÜRK, 14 Mayıs 2017 Pazar günü saat 15.30’da Alleben Göleti/Gaziantep’te gösteri uçuşu yapacak.

 

1084 yılından sonra Süleyman Şah’ın fetihleriyle Türk hakimiyetine giren Antep’i, Türk yurdu haline getiren ecdadımıza atfedilecek gösteride 21 farklı manevra olacak. Göl üzerinde 30 metre irtifadan 5 kilometreye kadar farklı irtifalarda gerçekleşecek bu manevralar esnasında F-16 jetinin harekat ortamında kullandığı flare ve duman da hareketlerin görselliğini ve estetiğini arttırmak için kullanılacak.

 

Fransız kuvvetlerine karşı büyük bir direniş gösteren ve dünyada eşi benzeri olmayan 10 ay süren bir halk hareketiyle düşmana göğsünü siper eden şehitlerimiz gibi SOLOTÜRK’te Alp Er Tunga final hareketiyle 30 metre irtifadan gelerek ulusumuzun birlik ve beraberliiğine kast edenlere karşı kararlılık mesajı verecek.

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Valiliğinin işbirliğiyle gerçekleştirilecek SOLOTÜRK gösterisi saat 12.00’dan itibaren göl üzerinde su sporları ve Türk Hava Kurumunun hafif hava araçlarıyla tam gün bir etkinlik haline getirilecek. Yaklaşık 200.000 kişi tarafından gösterinin izlenmesi tahmin ediliyor.

SOLOTÜRK
SOLOTÜRK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here