Tarihin İzinde İki Teker Turnuvası

zeugma

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin tarafından Rumkale ve Zeugma’nın tanıtımı için düzenlenen “Tarihin İzinde İki Teker” bisiklet turnuvasına onlarca bisikletçi katıldı.
Rumkale ve Zeugma Antik Kenti’nin daha iyi tanıtılması, ulusal ve uluslararası alanda yer alabilmesi için düzenlenen bisiklet turnuvasına elverişsiz hava koşullarına rağmen ilgi büyük oldu.
Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü’nün organize ettiği turnuva Rumkale–Zeugma arasnda gerçekleşti. Tarih mirasın sportif etkinliklerle tanıtılması ve alternatif turizme katkı sağlanması amaçlanan turnuvada; bisiklet severler bölgenin önemine dikkat çekti. Tarih ve turizmin iç içe girdiği bir alanda bisiklet turu yapmanın keyif verici olduğunu ifade eden bisiklet severler, bölgenin öneminin anlaşılması dileğinde bulundular.
Tamamı 29 km’den oluşan bisiklet turu; Kamışlı, Köseler, Kayalar, Alahacı, Güder köylerinden geçilerek su altında kalan Erenköy’de son buldu. Yağan yağmur ve rüzgara rağmen bisiklet turunu gerçekleştiren bisiklet severler, kendilerine bu imkanı sağlayan yetkililere teşekkür ettiler.
Gaziantep Üniversitesi BESYO öğrencileri, GADAK, Gaziantep Gençlik Merkezleri Gençleri, Cansunar Bisiklet Kulübü sporcuları ve bireysel bisiklet tutkunlarının katıldığı turnuvaya yine bireysel katılımlarıyla Suriyeli ile Kosava’dan da bisikletçiler katılımları ile destek verdi.
Öte yandan, etkinlik boyunca arazide yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı AKUT Gaziantep Şubesi’nden bir ambulans da hazır bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here