YGS Öncesi Neler Yapılmalı

ygs

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak olan YGS öncesi yapılması gereken konular hakkında bilgilendirme yaptı.

2017 yılında yapılacak olan sınavların kurallara uygun ve güvenli şekilde yapılması amacıyla 6114 sayılı kanun kapsamında Bakanlar Kurulu tarafından kabul edilen ve şehirlerde oluşturulan “Sınav Koordinasyon Kurulu” almış olduğu bazı hususları kamuoyu ile paylaştı.

Sınav öncesi öğrencilerin mağdur olmaması için; sınav günü saat 09.45’den sonra adayların sınav salonuna alınmayacağı açıklandı. Pazar günü 07.00 ile 09.45 saatleri arasında sınav yerlerinin açık tutulacağı, sınav giriş belgelerini kaybedenlerin belgelerini internet ortamından renkli ve siyah beyaz çıktı alabilecekleri vurgulandı.

Sınav günü Büyükşehir Belediyesi olarak gereken çevre ve ulaşım tedbirlerini alacaklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, sınava giren tüm adaylara başarı dileğinde bulundu.

Gazi Ulaş tarafından ulaşım, GASKİ tarafından su kesintisi, zabıta tarafından gürültü anlamında tüm tedbirlerin alınacağını açıklayan belediye yetkilileri, “Sınav günü ulaşım için yeterli derecede taşıma aracı desteği, suların kesilmemesi için GASKİ tarafından gerekli tedbirler alınacak. Sınav yapılacak binaların etrafında; otoların klakson çalmaları, ambulans ve itfaiye araçlarının siren çalmaları, düğün, asker uğurlamaları, kutlama ve konvoylar, bina yakımları, seyyar satıcılar gibi gürültü oluşturabilecek kaynaklara karşı gerekli tedbirler alınacaktır” açıklamasını yaptılar.

Yetkililer; sınavın Pazar günü saat 10.00’da başlayacağını ve adayların saat 09.45’den sonra sınav salonuna alınmayacağını yinelediler. Yetkililer, pazar günü öğrenci belgesi ile belediye otobüsleri ile tramvaylara binişlerin ücretsiz olduğunu kaydettiler.

YGS1

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here