Zabıtaya Başarı Sertifikası Verildi

tüketiciyi bilgilendirme standı

Şehrin değişik bölgelerinde kurduğu “tüketiciyi bilgilendirme standı” ile vatandaşları bilgilendiren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’dan “başarı sertifikası” aldı. Ayını konuda yaptığı çalışmalar ile Başkan Fatma Şahin de katkılarından dolayı başarı plaketi verildi. Plaketi başkan adına Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Murat Tural aldı.

Aldığı eğitim ve kurslar ile vatandaşları tüketim konusunda günlerdir bilgilendiren Büyükşehir Zabıtası, 15–21 Mart tarihleri arasında kutlanan Dünya Tüketiciler Haftası nedeniyle Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde düzenlenen panele katıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, İl Ticaret Müdürlüğü, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen panele Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, Rektör Yardımcısı Hanifi Aslan, Ticaret İl Müdürü Bilal Yazıcı ve ilgili kurumların yetkilileri katıldı.

Günün önem ve anlamına dair konuşmaların yapıldığı panelde, tüketicinin korunması hakkında kanun ve fiyat etiketi yönetmenliğine katılan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı personeline katılım belgeleri verildi.

Panel; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürü Yardımcısı Avni Dilber’in moderatörlüğünde, Gümrük ve Ticaret Uzmanı Muhittin Yıldırım, Hüsün Kalyoncu Üinversitesi Öğretim Görevlisi Ahmet Çetindaş ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda Şube Müdürü Mehmet Arif Akpınar tarafından gerçekleştirildi.

Panelde, genel bilgilerin yanı sıra tüketicileri hakları, tüketici ve müşteri kavramının farkı, tüketici davranışı, tüketici haklarının lojistikteki yeri ve güvenliği, gıda denetiminde nelere dikkat edilmesi, gıdaları satın alırken nelere dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde duruldu.

Konuşmaların ardından panel katılımcı kurumlara plaket ve sertifika töreni ile son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here