Zara Gaziantep’de unutulmaz bir konser verdi

Gaziantep fıstık Parkı’nda Zara anteplilere unutulmaz bir konser verdi Fatma Şahin ve Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen ve Fıstık Festivali kapsamında bulunan konser binlerce Gaziantepli tarafından ilgiyle izlendi

GAZİANTEPLİLER ZARA İLE COŞTU

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen “Uluslararası Antepfıstığı Festivali” etkinlikleri, Fıstık Parkı’nda Türk Halk Müziği Sanatçısı Zara’nın konseriyle devam etti. Yaklaşık 15 bin kişinin doldurduğu konser alanı, geç saatlere kadar coşkulu bir kalabalıkla devam etti. Zara’nın birbirinden seçkin parçalarına eşlik Gaziantepliler, unutulmaz bir festival akşamı yaşadılar.

FESTİVAL MEŞALESİ YAKILDI

 

AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türk sinemasının önemli isimlerinden Hülya Koçyiğit, Perihan Savaş, Ayna Grubu’nun solisti Erhan Güleryüz, oyuncular Furkan Kızılay, Burak Hakkı ve Emre Kızılırmak festival meşalesini birlikte yaktı.

 

ŞAHİN; BAZILARINDA PETROL BİZE İSE FISTIK VAR

 

Konser öncesi kısa bir konuşma yapan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, konser alanını dolduran Gazianteplilere teşekkür ederek, “Fıstık bizim yeşil altınımız. O yüzden daha fazla üretmek için, daha fazla destek almak için, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, hükümetimizden ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından destek istedik. Milletvekilleriyle birlikte “Fıstık Acil Eylem Planı” yaptık. Fıstığın daha fazla verim vermesi, yok yılını her zaman var yılı yapmak için neler yapılması gerektiğini teknik ve bilimsel olarak çalıştık. Ama en önemlisi tanıtım, en önemlisi pazar payımızı arttırmak, bu festivaldeki muradımız yerelden evrensele tüm dünyaya Gaziantep’in sesini, fıstığın lezzetini daha iyi duyurmaktır. Mevla, bazılarına petrol veriyor bize de fıstık vermiş, bundan dolayı hamd ediyoruz” diye konuştu.

Şahin’in konuşmasından sonra Türk Halk Müziği Sanatçısı Zara şarkılarıyla konser alanına gelen Gaziantepliler’e doyumsuz bir gece yaşattı. Sahne performansıyla göz kamaştıran Zara, seslendirdiği türkülerle bol bol alkış aldı.

 

ZARA, FAHRİ GAZİANTEPLİ OLDU

 

Şahin ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, konser sonrasında katkılarından dolayı sanatçı Zara’ya çiçek verdi. Başkan Şahin, Zara ile birlikte Gaziantep yöresine ait olan “Ben Sana Yandım Gelin” türküsünü seslendirdi, geceye ayrı bir renk kattı.

Şahin, ayrıca Zara’ya fahri Gaziantepli unvanını verdi, Zara ise bu durumu gururla karşıladığını belirterek, Şahin’e teşekkür etti.

 

FİLM FESTİVALİ TEKLİFİ

 

Bu arada festivale davetli olan sanat dünyasının tanınmış isimleri, kısa bir selamlama konuşması yaptı. Türk sinemasının önemli isimlerinden Perihan Savaş, Başkan Fatma Şahin’den bundan sonraki yıllarda ‘Altın Yeşil Film Festivali’ düzenlemesini teklifinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here