Zehra Hayalindeki Bisiklete Kavuştu

Zehra Kuzgun

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinden bisiklet isteyen 17 yaşındaki Zehra, hayalindeki bisiklete kavuştu.

 

Sosyal belediyecilik anlayışıyla toplumun her kesimine hizmet vermeye çalışan Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da çocukların hayallerini gerçekleştirmeye devam ediyor.

 

Bu kapsamda belediyenin web sitesinde “en büyük hayalim bir bisiklet almak. Bunu gerçekleştirirseniz beni dünyanın en mutlu çocuğu yaparsınız” talebini alan Büyükşehir Belediyesi ekibi, 17 yaşındaki lise öğrencisi Zehra Kuzgun ile hemen iletişime geçti. Evini ziyaret eden belediye ekibi, Kuzgun’a bisikletini teslim etti.

 

Anne ve babası ayrı olan, annesi ve abisiyle beraber dedesinin yanında kalan Zehra Kuzgun, ailesinin maddi durumundan dolayı en büyük hayalim dediği bisikleti hep ertelemek zorunda kaldı.

 

Büyükşehir Belediyesinin web sitesine girerek şansını denemek isteyen Kuzgun, şöyle devam etti:

 

“Uzun zamandır bisiklet alma hayalim vardı. Ama maddi sebeplerden dolayı pek mümkün değildi. Daha sonra annemle konuştum ‘ben bisiklet almak istiyorum’ dedim, ama sonra bu hayalimi erteledim. Ancak Büyükşehir Belediyesinin web sitesine girdim ve orada dilek-istek bölümünü gördüm. Pek inanmıyordum ama bir deneyeyim dedim şansımı. Daha sonra mesaj gönderdim. İki gün sonra dönüş yapıldı. Başta inanamadım, çok heyecanlandım.”

 

Yetkililere teşekkür eden Kuzgun, “Beni dünyanın en mutlu çocuğu yaptınız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here