Zekeriya Efiloğlu Gençlerle Buluştu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 53. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında “Gençler Yazarlarla Buluşuyor” etkinliği düzenlendi.

Etkinlik kapsamında eğitimci yazar Zekeriya Efiloğlu, Kendirli Gazi Kültür Merkezi’nde gençlerle biraraya geldi.

Efiloğlu, çeşitli okullardan gelen öğrencilere yaptığı söyleşide, sosyal medya, kültürel yozlaşma ve ahlaki yozlaşma konularından bahsetti.

Zorluklardan kaçmak değil zor şartlar altında başarıyı yakalayabilmek için çok çaba ve gayret göstermek gerektiğini vurgulayan Zekeriya Efiloğlu, ülkenin geleceği gençlerin çok önemli olduğunu belirterek, kendilerini iyi yetiştirmeleri noktasında yapılacakları örnekler vererek anlattı.

İnsanın beynini çalıştırma yöntemlerini bilmesiyle üstesinde gelemeyeceği bir iş olmadığını ifade eden Efiloğlu, “Beynizimi doğru çalıştırmak için kendinize hedef belirlememiz gerekiyor. Hedefleri büyük tutmak lazım. Beyninize olumsuz cümleler yüklemeyin, olumlu cümleler kullanın.Beynimizi doğru çalıştırmayı bileceğiz. Kendimize hedef belirleyip, fethedeceğiz. Mücadeleye ve çabaya devam edin. Herşey sizin elinizde.”

Söyleşinin ardından Efiloğlu öğrencilere Büyükşehir Belediyesince hediye edilen “Aşkın Peşinde”, “Bana Aşkımızı Anlat”, “Kalbime Yazdım Seni”, “Olduğum Gibi Sev Beni” ve “İkimiz İçin” kitaplarını imzaladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here